To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.

Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy polscy i zagraniczni, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących artystów działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy… ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie pod okiem Mistrza i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.

Osobny program przygotowujemy dla dorosłych, którzy mają okazję wysłuchać krótkich, ale niezwykle inspirujących prezentacji.  Ich autorzy przedstawią nowe pomysły na promocję czytelnictwa wśród dzieci. Do ich wygłoszenia zapraszamy znakomitych ekspertów z Polski i z zagranicy. Dorośli uczestnicy festiwalu wyjeżdżają od nas z głowami pełnymi nowych idei do zastosowania w pracy od zaraz i… wracają do nas w kolejnym roku.

W 2021 roku wszystkie festiwalowe spotkania udostępnione zostały w  Internecie.

Wystarczy wejść na stronie internetowej www.rabkafestival.pl w zakładkę „program” i wszystkie wydarzenia będą dla Państwa dostępne za jednym kliknięciem. Zapraszamy!