To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.

Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy polscy i zagraniczni, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących artystów działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy… ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie pod okiem Mistrza i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.

Osobny program przygotowaliśmy dla dorosłych. W piątek,12 lipca będą mieli okazję wysłuchać krótkich, ale niezwykle inspirujących prezentacji, których autorzy przedstawią nowe pomysły na promocję czytelnictwa wśród dzieci. Zaprosiliśmy znakomitych ekspertów z Estonii, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch. Jesteśmy przekonani, że po wysłuchaniu ich uczestnicy, jak co roku,  wyjadą z głowami pełnymi nowych idei do szybkiego wprowadzenia w praktyce.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmi:
Od gór do morza…”.

W centrum zainteresowania będą książki, które opowiadają o otaczającej nas przyrodzie i o tym, jak ją umiejętnie poznawać i chronić. A ponieważ naszymi gośćmi będą wybitni pisarze, ilustratorzy i aktorzy, należy nastawić się  nie tylko na sporą dawkę wiedzy, ale także na możliwość obcowania z najwyższej próby sztuką. I oczywiście na świetną zabawę, bo to przecież czas wakacji.