To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski i z zagranicy, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.

Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.

Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.

Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy… ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie pod okiem Mistrza i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmi:
„Ja, moja Ojczyzna, mój Świat”.

Rozmawiać będziemy o tym, co nas kształtuje: o naszych rodzinach, małych lokalnych ojczyznach i ich tradycjach oraz o tym, co nas łączy i o co powinniśmy się troszczyć w naszej wspólnej Ojczyźnie – Polsce: o języku, przyrodzie i historii. Przekonamy się, że mając poczucie własnej tożsamości, łatwiej otworzyć się na odmienność i bogactwo kultury innych narodów – czasem bardzo odległych, ale równocześnie bliskich, bo przecież wszyscy żyjemy na tej samej Ziemi i wspólnie tworzymy nasz Świat.